Hastánc

Üdvözlünk az érzékek birodalmában…

Tanárunk: Révész Judit

Helyszín: Kresz Géza u. 25.

-

HÉTVÉGI KURZUS:

Teljesen kezdőknek
Utána becsatlakozhatsz a szerdai órába.
Tanárunk: Révész Judit
Időpont: október 9. vasárnap, 13.30-17.00 (3 x 60 perc)
Jelentkezz mindenképp október 6. csütörtökig! (jobb oldalon találod: “Jelentkezz!”)
Kurzus díja: 3500 Ft (kurzus napján fizetve: 4900 Ft)

.

ÓRÁK:

Teljesen kezdőknek:
Időpont:
szerda 19.30-20.30 MA (szeptember 21.) BETEGSÉG MIATT ELMARAD
Becsatlakozás lehetséges teljesen kezdőként: sokáig

-.

 

Improvizatív, lírai, szabad tánc. Minden, ami a nőiességgel összefügg, kifejezhető vele, így érzelmi skálája is végtelen. Alapvetően a szépségről szól, de nemcsak annak tárgyi értelmében, hanem sokkal inkább egy elvontabb, magasabbrendű szépségről, egységről, harmóniáról, pozitív energiákról, egy bennünk élő ideálról mesél.

A mozgásról
A hastánc az európai táncokkal ellentétben a belső izmok mozgatásából áll. A hangsúly a csípőtájékon van, azonban az érzelmeket, a tánc lelkét a finom kézmozdulatok mesélik el.
Jellegét egyrészt az egymásba átfolyó, lágy, hullámzó, érzéki csípőmozdulatok adják, amelyek kígyózó, hipnotikus hatásúak, másrészt az energikus, hirtelen és pontos csípőlökések és -ejtések, a rázások és rezegtetések. Nehézségét az adja, ami szépségét is: a legtöbb mozdulatnál a felsőtest és a csípő teljesen más, gyakran ellentétes irányú mozgást végez. Ebben a táncban teljesen elkülönül a csípő, a derék, a mell, a váll, fej mozgása, minden mozdulatnak nőiességet, érettséget kell árasztania. A tánc így egyszerre légies, misztikus, kecsesen áramló és határozott, földi, szenvedélyes.
Mindezt elősegíti a lírai, de különböző ritmusvilágú arab zene is.
Fejleszti a hát tartóizmait, a combot és persze a hasat is. Az izmok és az inak gyöngéden, harmonikusan mozognak.

Eredete
A világ egyik legrégibb, és a mai napig szinte változatlan formában fennmaradt tánca, gyökerei az ókori világ termékenységi szertartásaihoz vezetnek vissza. Eredeti arab neve: Raks Sharki, szószerint azt jelenti, hogy a “Kelet tánca”.
Európába először Napóleon és katonái hoztak hírt az egzotikus táncosnőkről. A 19. században a franciák és általában az európaiak számára szokatlan stílusú táncot hastáncnak (danse du ventre) nevezték, mivel első pillantásra úgy tűnik, mintha csak a has mozogna.